Załóż bloga   Zaloguj siępodrozpoeuropie

W podróż po Europie

podroz | 31 Maj, 2017 13:29

alt

Jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie Zachodniej, to koniecznie musisz pomyśleć o zakupie , który załatwi ci ubezpieczenie assistance. Bez niego nie ma nawet co ruszać z garażu. Żeby dobrze przygotować się do wyjazdu nie wystarczy spakować walizki i zapiąć pasy. Na drodze może zdarzyć się absolutnie wszystko, to korek, to podwieczorek, to złapiesz gumę albo ona ciebie, przegrzeją ci się hamulce na górskich serpentynach, które swoją nazwy wzięły od francuskich i hiszpańskich węży. Jest cały milion scenariuszy, które mogą się przydarzyć. Czy chcesz ryzykować? Założę się, że jednak nie. Wykupujesz ubezpieczenie assistance i masz wszystko w nosie. Oni martwią się za ciebie. Coś się dzieje, a ty sięgasz po telefon i dzwonisz do pani z infolinii i z płaczem w głosie tłumaczysz, co się stało. Ona z wyrozumiałością i ciepłem w swojej intonacji informuje cię, że twoje ubezpieczenie assistance jest już aktywne i właśnie kieruje posiłki w twoją stronę. Jeśli będziesz miał szczęście, to może dosłownie dostaniesz jakiś posiłek.

W ubezpieczenie assistance wchodzi cały szereg usług samochodowych, o które sam nie jesteś w stanie zadbać, musiałbyś być właścicielem garażu serwisowego albo alfa i omegą w dziedzinie motoryzacji. Nie oszukujmy się, nie każdy jest kierowcą rajdowym albo zapalonym majsterkowiczem jak mój dziadek, więc jeśli załatwi sobie ubezpieczenie assistance, to za cenę paru złotych ma taką samą wiedzę, jak ci, którzy zdobywali ją latami, a to nie takie proste czy oczywiste.

W krajach europejskich obowiązuje cię ubezpieczenie assistance na okres, na jaki sobie życzysz. Chcesz na rok, to masz. Chcesz dłużej, będziesz musiał zadzwonić do agenta od sprzedaży. Porządne ubezpieczenie assistance chroni cię przed różnymi sytuacjami awaryjnymi, nie jest to jednak żadne ochrona przed wypadkami. Wiąż musisz prowadzić ostrożnie, jeśli będziesz jechał 200 km/h, to nie spodziewaj się cudów, w ten sposób prosisz się o kłopoty na drodze i nawet ubezpieczenie assistance ci nie pomoże.

Zobacz też: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-auto-assistance-plus

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki